Biskupi Slovenska zablahoželali pápežovi Františkovi k 10. výročiu zvolenia

Biskupi Slovenska zablahoželali pápežovi Františkovi k 10. výročiu zvolenia do služby Petrovho nástupcu, ktoré si pripomíname 13. marca. Uviedli to v liste, ktorý prinášame v plnom znení:

Vaša Svätosť,

v mene všetkých biskupov Slovenska Vám čo najsrdečnejšie blahoželám k 10. výročiu zvolenia do služby Petrovho nástupcu a prosím Pána, aby Vás zachoval v dobrom zdraví a požehnal Vás. Prosíme Všemohúceho, aby Vás na príhovor Sedembolestnej Panny Márie, Svätého Jozefa i Vašich osobných patrónov naďalej posilňoval svojou milosťou, takou potrebnou pre náročné vykonávanie služby lásky k Cirkvi a celému ľudstvu. Dovoľte mi, aby som Vás ubezpečil, že my všetci – biskupi, kňazi, diakoni, zasvätené osoby, spolu so všetkým Božím ľudom žijúcim na Slovensku – sa denne modlíme za Vás a na Vaše úmysly.

S prejavmi synovskej úcty

Mons. Bernard Bober
predseda Konferencie biskupov Slovenska
košický arcibiskup metropolita

Argentínsky kardinál Jorge Mario Bergoglio SJ bol zvolený za pápeža pred 10 rokmi – 13. marca 2013. Prijal meno František. Je vôbec prvým pápežom s týmto menom. Stal sa 266. hlavou Katolíckej cirkvi. Ide o druhého pápeža v treťom tisícročí. Nahradil nemeckého predchodcu Benedikta XVI., ktorý sa vzdal svojho úradu.

Zdroj a foto: TKKBS