Detský „STRETKO“ turnaj v Trenčíne

Trenčín (25. marca) Vo farnosti Trenčín – mesto sa v sobotu 25. marca uskutočnil prvý ročník detského „STRETKO“ turnaja vo futbale. Za účasti farností Horná Súča, Omšenie, Soblahov a domáceho Trenčína sa v boji o prvé miesto stretlo osem tímov. Jedným z nich bolo aj mužstvo kňazov, ktorí prišli s jednotlivých farností. Ako sa ukázalo, pre deti bolo veľkou motiváciu keď mohli súperiť proti kňazom. Aby boli sily na ihrisku vyrovnané, kňazi mali hru sťaženú rôznymi obmedzeniami, čo sa aj prejavilo na umiestnení.

Víťazom turnaja sa stal tím z Hornej Súče. Okrem cien, víťazovi pripadla i milá povinnosť, stali organizátormi ďalšieho ročníka turnaja.

Podujatie sa začalo spoločným slávením svätej omše, pri ktorej sa zúčastnení zjednotili v prosbe o pokojný priebeh turnaja a aby sa nikto nezranil. To sa aj podarilo. Organizátori ďakujú Pánovi za krásny deň plný radosti a detského smiechu, ktorý je pre nich tou najväčšou odmenou. A ďakujú tiež všetkým, ktorí akoukoľvek formou pomohli pri organizácii.

(JH)

f_1 f_2