Farnosť Horné Srnie obhájila víťazstvo na 20. ročníku zimného „STRETKO“ turnaja

26. mája 2018 | Kategória: Informačný servis diecézy

Trenčín (27. januára) V sobotu 27. januára sa v Trenčíne konal jubilejný 20. ročník zimného miništrantsko – mládežníckeho futbalového „STRETKO“ turnaja. Začal sa svätou omšou, ktorú celebroval Juraj Križan, spoluzakladateľ turnaja. Po skončení bohoslužby bolo losovanie deviatich farností do skupín.

Vo vyraďovacích súbojoch zohrala svoju úlohu i taktika, vzhľadom na fakt, že niektoré farnosti sa medzi sebou už veľmi dobre poznajú z predchádzajúcich turnajov. Miništranti farnosti Trenčín – Juh si zaslúžene vybojovali bronzové medaily, keď v súboji  porazených semifinalistov zvíťazili nad farnosťou Nové Mesto nad Váhom. Víťazom turnaja sa stala farnosť Horné Srnie, ktorá vo finálovom zápase porazila družstvo Ľuborče. Za prítomnosti kňazov  – Mons. Petra Paliatku, Mons. Milana Kupčíka, Juraja Križana, Jána Kolárika, Vladimíra Uhrína a Jozefa Hlavinu, ktorí prišli so svojimi tímami ,turnaj, nadobudol viac ako len športový rozmer.

Mário Pšenák / Miroslav Lyko