Iniciatíva Zastavme Hazard potrebuje dobrovoľníkov

25. júna 2019 | Kategória: Informačný servis diecézy, Pozvánky

Nitra (18. marca) Petičný výbor v spolupráci s Centrom pre rodinu – Nitra, ďalšími organizáciami a s podporou nitrianskeho biskupa Mons. Viliama Judáka organizuje petíciu ZASTAVME HAZARD v Nitre. 

V Nitre je momentálne 46 prevádzok kasín a herní, pričom počet hracích prístrojov v nich umiestnených za posledné tri roky stúpol o štvrtinu.

O následkoch hazardu vieme všetci – závislosť, zničené životy, rozbité manželstvá, pozraňované deti, narušovanie verejného poriadku, kriminalita. 

Napriek tomu, že sa takáto petícia už raz konala pred tromi rokmi, zmenil sa zákon o hazarde a je potrebné vyzbierať podpisy nanovo. V deň konania druhého kola prezidentských volieb 30. marca 2019 je na to skvelá príležitosť!

V uplynulú sobotu 16. marca počas prvého kola prezidentských volieb sme boli svedkami inej petície s názvom Chceme Nitru bez hazardu, na ktorú však organizátor používal platených brigádnikov, ktorí navyše usmerňovali podpisujúcich, aby petíciu počas druhého kola volieb už nepodpisovali. Táto petícia rieši len zákaz herní, čiže nie kasín, a okrem toho sa odvoláva na dnes už neaktuálny zákon, takže na základe nej by vedenie mesta aj tak nemohlo hazard reálne zakázať.

Naša Iniciatíva Zastavme hazard má za sebou odovzdané úspešné petície proti hazardu v Bratislave, Vrábloch, Ružomberku, Levoči a ďalších mestách, pričom využíva výhradne dobrovoľníkov.

Pre úspešnosť našej petície, ktorú už podpísal primátor Nitry v predstihu ako prvý, potrebujeme vyzbierať 25 000 podpisov občanov. K tomu je nevyhnutná pomoc aspoň 300 dobrovoľníkov.

Prosím, prihláste sa za dobrovoľníka a oslovte aj svojich známych! Stačí na to mať nad 16 rokov a ochotu obetovať čo i len dve hodiny svojho času počas 30. marca pred niektorou z 28 volebných budov v Nitre. Keď sa prestriedame, podarí sa nám to!

Prihláste sa čím skôr na www.nitra.zastavmehazard.sk alebo na tel. čísle 0910 852 278.

Spoločne to dokážeme! 

Centrum pre rodinu v Nitre / Miroslav Lyko