Novoročná svätá omša

Nitra (1. januára) Nitriansky biskup Mons. Viliam Judák predsedal vo svojom katedrálnom chráme novoročnej svätej omši. Po jej skončení požehnal priestory novej budovy služieb turistom pod hradom.

V Katedrále – Bazilike svätého Emeráma v Nitre celebroval 1, januára 2017 novoročnú svätú omšu nitriansky biskup Mons. Viliam Judák. Pred úkonom kajúcnosti podčiarkol, že na začiatku občianskeho roka stojí Božia Matka, Panna Mária, ktorá stála na počiatku našej spásy. Pripomenul, že Nový rok je aj výročím vzniku druhej Slovenskej republiky a Svetovým dňom pokoja. Povzbudil prítomných, aby k Božiemu požehnaniu pridali aj svoje úsilie. Namiesto homílie Mons. Viliam Judák prečítal pastiersky list slovenských biskupov, zameraný na tohtoročné sté výročie fatimských zjavení. 

Po svätej omši nitriansky biskup privítal veriacich v novom Objekte služieb turistom, ktorý bude o niekoľko týždňov nastálo otvorený pre verejnosť a ktorý sa nachádza pod hradom. Mons. Viliam Judák už zariadené priestory novej budovy požehnal. Je v nej okrem iného aj kaviareň a reštaurácia, do ktorej sa zmestí približne štyridsiatich hostí. Návštevníci Nitrianskeho hradu tak budú mať možnosť na občerstvenie a veriaci po skončení nedeľných bohoslužieb v katedrále na stretnutie a prehĺbenie medziľudských vzťahov.

Diecézny ekonóm Martin Štofko prítomných informoval o motívoch výstavby objektu. Povedal, že ho stavali tri roky a že bol postavený aj vďaka Nórskym fondom. Zariadenie je obnoveným chodníkom priamo prepojené s mestským parkom. 

Miroslav Lyko, hovorca Nitrianskeho biskupstva

VIDEO Z NOVOROČNEJ OMŠE TU

VIDEO Z POŽEHNANIA KAVIARNE TU