Organizátori podujatia Nitra, milá Nitra predstavili program

22. augusta 2019 | Kategória: Informačný servis diecézy, Pozvánky

Nitra (29. júna) V priestoroch nitrianskej radnice sa 29. júna 2018 uskutočnila tlačová konferencia organizátorov trojdňového podujatia Nitra, milá Nitra, ktoré je spojené s oslavou sviatku svätých Cyrila a Metoda. 

Program, ktorý bude v dňoch 4. – 6. júla 2018, pozostáva z náboženských, kultúrnych i spoločenských akcií. Návštevníci mesta pod Zoborom budú môcť kráčať po stopách svätých solúnskych bratov z Dražoviec cez Zobor do Nitry, 5. júla popoludní budú môcť navštíviť Nitriansky hrad v rámci Dňa otvorených dverí. Históriu priblíži Pribinova Nitrawa i výstava v Ponitrianskom múzeu.

Hlavným bodom osláv bude národná Cyrilo-metodská púť 5. júla o 10.00 hod. Uskutoční sa na Svätoplukovom námestí. Nitriansky biskup Mons. Viliam Judák pozval predsedať svätej omši prešovského arcibiskupa – metropolitu Mons. Jána Babjaka.

Organizátormi festivalu Nitra, milá Nitra sú Mesto Nitra, Nitriansky samosprávny kraj (NSK) a Nitrianske biskupstvo. Na tlačovej konferencii predstavili jeho program primátor Jozef Dvonč, predseda NSK Milan Belica a diecézny ekonóm Martin Štofko.

Miroslav Lyko