Pojazdná knižnica Nadácie POMOC vo Vazulke na Nitrianskom hrade – pozvánka

Nadácia Nitrianskeho samosprávneho kraja POMOC v spolupráci  s OZ Inšpirujme svet a Diecéznym múzeom pozývajú verejnosť na oficiálne sprístupnenie Pojazdnej knižnice, ktoré sa uskutoční dňa 18. augusta 2020 o 11,00 hod v Kaviarni Vazulka na Nitrianskom hrade za účasti predstaviteľov Nadácie POMOC a nitrianskeho diecézneho biskupa Mons. Viliama Judáka. Knižnica bude po jej oficiálnom sprístupnení bezplatne k dispozícii návštevníkom hradu a kaviarne od 18. augusta do 18. septembra 2020 denne od 10.00 do 22, 00 hod.

Hlavným cieľom tohto projektu bolo vytvoriť verejne prístupnú pojazdnú  knižnicu z kníh, ktoré inšpirujú a sú vhodným pozitívnym príkladom pre ľudí.  Mnohí si nemôžu dovoliť z finančných dôvodov nové knihy, a tu vznikla myšlienka pojazdnej knižnice s motivačnou, duchovnou a náučnou literatúrou. Knižnica bude umiestnená na verejných miestach ako školy, kaviarne, nemocnice, reštaurácie, mestské a obecné úrady, knižnice atď. Cieľom je sprístupniť knihy plné praktických rád (ako postupovať pri pracovnom pohovore, ako komunikovať, ako pracovať s ľuďmi, etiketa, ako byť úspešný, ako nájsť vnútorný pokoj a silu) ako aj inšpiratívne príbehy úspešných ľudí, a tak zvýšiť šance mladých ľudí, ľudí prechádzajúcim ťažkým životným obdobím a ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia, začleniť sa do spoločnosti a zlepšiť kvalitu ich života. Myšlienku knižnice Nadácia POMOC rada spája aj so stretnutím s úspešnými ľuďmi z Nitrianskeho regiónu. Knižnica obsahuje aj knihy nitrianskeho diecézneho biskupa Mons. Viliama Judáka. Nachádza sa v nej vyše 80 kníh motivačnej, duchovnej, náučnej literatúry a literatúry pre deti.

Návštevníci Nitrianskeho hradu a Kaviarne Vazulka si tak môžu pri šálke kávy a sladkých dobrotách vo veži vziať do ruky aj zaujímavú knihu, a stráviť príjemné chvíle príjemným oddychom a čítaním v historickej atmosfére hradných múrov.