Stále je možnosť prihlásiť sa na diecézne stretnutie mládeže

Nitra (20. marca) Od 5. do 7. apríla 2019 sa v Nitre uskutoční Diecézne stretnutie mládeže P.S. 2019 – Pretvárame svet. Aktivity budú sústredené najmä do nitrianskych kostolov v centre mesta a časť aj do Divadla Andreja Bagara. Organizátori pripravili pre mladých náboženský, kultúrny i spoločenský program, kde si každý bude môcť nájsť „to svoje“. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 28. marca TU

Sväté omše, modlitby, adorácia, svedectvá, hudobné vstupy, osobné rozhovory či workshopy budú prebiehať v Piaristickom kostole svätého Ladislava, v kostolíku svätého Michala Na Vŕšku, v kláštornom kostole na Farskej ulici a v hradnej Katedrále.

V divadle si v sobotu popoludní budú môcť účastníci stretnutia pozrieť divadelné predstavenie „Spomeň si na mňa“ v podaní žiakov miestneho cirkevného Gymnázia svätého Cyrila a Metoda a následne sa zúčastniť evanjelizačného večera s názvom „Pretvárame Svet 2019 alebo Priamo do Srdca“.

Záštitu nad podujatím prevzal nitriansky biskup Mons. Viliam Judák, ktorý bude v spoločenstve mladých kresťanov počas celého víkendu. V nedeľu 7. apríla o 11.00. bude v Katedrále – Bazilike svätého Emeráma predsedať svätej omši.

Organizačný tím / Miroslav Lyko