V Nitre pochovali emeritného veľprepošta

Nitra (2. mája) V Katedrále – Bazilike svätého Emeráma v Nitre sa v utorok 2. mája 2017 uskutočnila pohrebná svätá omša spojená s pohrebnými obradmi za spásu duše zomrelého emeritného veľprepošta miestnej kapituly kanonikov Mons. Eduarda Mokráša. Predsedal im nitriansky biskup Mons. Viliam Judák.

Príhovor po evanjeliu predniesol titulárny opát zoborského kláštora a kanonik Nitrianskej kapituly Mons. Ladislav Belás. Pripomenul najdôležitejšie úseky kňazského života zosnulého, zdôrazniac text z jeho primičného obrázka: „Myšlienka modlitby, povzdychu: Pane Ježišu daj, aby som bol kňazom podľa tvojho Srdca, sa prelínala všetkými jeho pastoračnými úlohami, všetkými jeho úkonmi, pred ktoré bol postavený. A takto ho vnímali aj okolití ľudia“, povedal kazateľ. 

Telesné pozostatky emeritného veľprepošta Nitrianskej sídelnej kapituly pochovali v kanonickej krypte v blízkosti katedrálneho chrámu.

Mons. Eduard Mokráš zomrel 27. apríla 2017 v Nitre vo veku 92 rokov. Nitriansku kapitulu kanonikov viedol v rokoch 2006 – 2015.

Miroslav Lyko

foto: Marek Mucha

photo-6photo-16photo-18photo-25photo-41photo-49photo-47photo-58photo-62