V Nitre sa pripravovali na pápeža Františka aj v atmosfére letného kina

V amfiteátri pri Kostole sv. Gorazda v Nitre na sídlisku Klokočina sa 11. septembra 2021 v predvečer príchodu pápeža Františka na Slovensko zišli veriaci, aby sa v atmosfére letného kina pri premietaní filmu pod názvom „Pápež František: Muž svojho slova“ naladili na mimoriadnu udalosť pre Cirkev na Slovensku. Premietanie sa začalo úvodným príhovorom farára farnosti Nitra Klokočina Jozefa Tomicu a spoločnou modlitbou za Sv. Otca a úspech jeho návštevy na Slovensku. Film, ktorý si prítomní mohli následne pod oblohou plnou hviezd pozrieť, je výnimočným dokumentom, ktorý vznikol v spolupráci so Svätou Stolicou. Predstavuje myšlienky, posolstvo Sv. Otca pápeža Františka, jeho reformné snahy a ponúka aj odpovede na základné otázky súčasnosti. Veriaci tak mohli bližšie spoznať pápeža pôvodom z Argentíny a pochopiť jeho teológiu, ktorú hlása slovami, gestami i činmi. Nevšedný zážitok umožnil prítomným pripraviť sa na dni, kedy sa s ním bude možno stretnúť na Slovensku aj keď nie priamo v Nitre, ale na iných miestach, na ktorých však veriaci z Nitrianskej diecézy so svojimi biskupmi a kňazmi určite nebudú chýbať.