V Nitre sa uskutoční spoločné stretnutie KBS a ČBK

Nitra (8. apríla) V Kňazskom seminári svätého Gorazda v Nitre sa slovenskí biskupi v dňoch 9. – 11. apríla 2018 zúčastnia na 89. plenárnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

Toto zasadanie bude výnimočné spoločným rokovaním s Českou biskupskou konferenciou (ČBK), ktorej členovia prídu v rovnakom čase na svoje plénum do Nitry. Spoločné stretnutie KBS a ČBK je naplánované na stredu 11. apríla. Biskupi si vymenia skúsenosti zo života Cirkvi v oboch krajinách za ostatných 25 rokov a budú sláviť aj spoločnú svätú omšu pre verejnosť (10. apríla o 18.00 v Katedrále – Bazilike svätého Emeráma).
Na záver plenárneho zasadnutia KBS a ČBK je naplánovaný brífing pre novinárov. Uskutoční sa v stredu 11. apríla 2017 o 10:30 h v Kňazskom seminári svätého Gorazda v Nitre. Novinárom budú k dispozícii predseda ČBK pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, predseda KBS bratislavský arcibiskup Mons. Stanislav Zvolenský, generálny sekretár ČBK Stanislav Přibyl a hovorca KBS Martin Kramara. 

Motívom stretnutia členov oboch biskupských konferencií je niekoľko jubileí. V tomto roku si pripomíname 25. výročie vzniku KBS a ČBK, ako aj 25. výročie vzniku SR a ČR, tiež 30. výročie sviečkovej manifestácie a 100. výročie vzniku Československa.

Tkkbs