Vernisáž výstavy Ján Pavol II. a Slovensko – pozvánka

Pri príležitosti Roka sv. Jána Pavla II. a 100. výročia jeho narodenia, Veľvyslanectvo Poľskej republiky na Slovensku v spolupráci s Nitrianskym biskupstvom inštalovali v priestoroch katedrály – Baziliky sv. Emeráma na Nitrianskom hrade tematickú výstavu pod názvom „Ján Pavol II. a Slovensko“.

Slávnostná vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 3. septembra 2020 o 16.00 h. za účasti predstaviteľov Poľského veľvyslanectva na Slovensku, ako aj Nitrianskeho biskupstva. Výstava v katedrále – Bazilike sv. Emeráma bude sprístupnená pre verejnosť  do 21. septembra 2020. Výstava mapuje vzťahy pápeža so Slovenskom. Autorkou výstavy je prof. Dr. phil. Emília Hrabovec, prodekanka pre medzinárodné vzťahy RKCMBF UK v Bratislave.

Výstava sa koná pod záštitou Mons. Stanislava Zvolenského, bratislavského arcibiskupa metropolitu, Mons. Mareka Jędraszewského, krakovského arcibiskupa metropolitu, Mons. Viliama Judáka, nitrianskeho diecézneho biskupa a Mareka Hattasa, primátora mesta Nitra. Všetci sú srdečne pozvaní.