Začína 40-dňový maratón každodennej modlitby ruženca za pápeža

Pápežské misijné diela na Slovensku pripravili iniciatívu v podobe „duchovnej kytice“ spojenej s dennou modlitbou svätého ruženca za pápeža Františka a za návštevu na Slovensku. Dostala názov „Vítame pápeža Františka s ružencom!“ Začala 7. augusta a potrvá do 15. septembra, kedy vyvrcholí návšteva Svätého Otca Františka na Slovensku. Založená je na dennej modlitbe svätého ruženca za Slovensko a za pápeža Františka. Počas 40 dní sa ju ľudia môžu modliť doma, v kostole či v spoločenstve. Záujemcovia sa môžu zaregistrovať na webstránke PMD. Po registráciu dostanú prihlásený e-mailom obrázok duchovnej kytice. Zároveň si môžu objednať materiály s obrázkami, ktoré obsahujú modlitby za Slovensko a pápeža Františka a modlitbu svätého Tomáša Mórusa, ktorú sa pápež denne modlí.

Pápežské misijné diela sú ústredná organizácia Katolíckej cirkvi, ktorá sa stará o rast a rozvoj celej misijnej cirkvi. Vo veriacich rozvíja misijného ducha a organizuje finančnú pomoc pre zahraničné misie. Pápežské misijné diela pôsobia vo vyše 140 krajinách sveta. Aktívne ich podporuje aj Svätý Otec František, ktorý pricestuje na návštevu Slovenska od 12. do 15. septembra 2021.