Pobožnosť Krížovej cesty s deťmi v Rumanovej

Pôstne obdobie je časom, kedy sa vo všetkých farnostiach diecézy veriaci zúčastňujú na spoločných pobožnostiach Krížovej cesty. Aj vo filiálnom kostole Ružencovej Panny Márie v Rumanovej patriacej do farnosti v Bábe sa 25. februára 2024 konala jedna z nich, pričom jej hlavnými účastníkmi boli deti z z obce. Pod vedením miestneho farára Mariána Uváčka tak deti prijateľnou a pre nich vhodnou formou mohli uvažovať pri jednotlivých zastaveniach nad zmyslom a významom udalostí krížovej cesty Ježiša Krista, ako súčasti Božieho plánu spásy pre život každého človeka. Inšpiratívnu duchovnú aktivitu určenú deťom však spolu s nimi absolvovali aj rodičia, či starí rodičia a ďalší dospelí veriaci z Rumanovej.