Mladí farníci z Vinodolu prijali sviatosť birmovania z rúk pomocného biskupa Petra Beňa

Pomocný nitriansky biskup Mons. Peter Beňo navštívil 21. apríla 2024 v Nedeľu Dobrého Pastiera obec Vinodol, kde počas slávnostnej sv. omše v miestnom farskom Kostole Panny Márie Ružencovej udelil sviatosť birmovania 30 mladým chlapcom a dievčatám, ktorí absolvovali prípravu na prijatie sviatosti kresťanskej dospelosti. Slávnostnú svätú omšu za účasti rodičov, starých rodičov, súrodencov, príbuzných a miestnych veriacich vinodolskej farnosti celebroval biskup Peter spolu s miestnym dekanom-farárom Milanom Zaujecom, dištriktuálnym dekanom Vrábeľského dekanátu Radovanom Kobydom a honorárnym kanonikom Nitrianskej sídelnej kapituly svätého Emeráma Ondrejom Valachom. V homílii biskupa Petra okrem iného zaznelo, že birmovanci už ako dospelí kresťania majú myslieť viac na druhých, ako na seba samých a tiež zaznel aj apel, aby sa v rôznych formách podieľali na živote a poslaní cirkvi i svojho farského spoločenstva. Birmovanci, ich rodičia, príbuzní a predstavitelia farnosti i obce vyjadrujú poďakovanie otcovi biskupovi za jeho prítomnosť vo Vinodole, za jeho povzbudivé slová, ľudský prístup a najmä za udelenie sviatosti kresťanskej dospelosti mladým kresťanom miestnej farnosti.