Výročie posvätenia farského chrámu v Močenku

V nedeľu 15. novembra 2015 si Farnosť Močenok pripomenula 250. výročie posviacky svojho farského chrámu – Kostola sv. Klimenta. Pri tejto príležitosti navštívili farnosť nitrianski a žilinskí bohoslovci spolu s predstavenými z Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre. Slávnostný program dňa začal svätou omšou vo farskom kostole, ktorej hlavným celebrantom bol Mons. Pavol Zahatlan, rektor kňazského seminára, a koncelebrovali ďalší predstavení spolu s miestnymi kňazmi, a svojím spevom ju doprevádzali bohoslovci, ktorí sú učastní v Schole cantorum kňazského seminára. Popoludní sa konala ďakovná pobožnosť za farnosť so slávnostným požehnaním s Najsvätejšou Sviatosťou Oltárnou. Po adorácii sa uskutočnil hokejbalový zápas, v ktorom nastúpili proti sebe bohoslovci a minštranti s mladými z Močenka. Veriaci spolu s bohoslovcami večer slávili vo farskom kostole slávnostné vešpery, ktorým predsedal vdp. Pavol Zvara, prefekt kňazského seminára, a nakoniec sa všetci zišli pri guláši, kde spoločne ukončili slávnostný deň výročia posviacky farského kostola.
Ľuboš Mihálka
foto: Jozef Biely